субота, 28 листопада 2015 р.

Геній у кожному з вас

Упевнені, що кожен з вас щоразу ставив себе на місце Леонардо да Вінчі чи маленького Моцарта і з сумом промовляв: "Так це ж генії, а що можу я? Я всього лишень звичайна дитина..." Вибач, але хочу сказати, що таке твердження - суцільна нісенітниця. Учені всього світу вже довгі роки вивчають геніальних людей і зробили просто вражаючі висновки.
...Моцарт міг точно відтворити на папері великий складний музичний твір, який чув лише раз.
...людський мозок може вмістити інформацію, що міститься в мільйонах томів Лондонської королівської бібліотеки.
...Юлій Цезар та Александр Македонський знали в обличчя й на ймення усіх своїх солдатів - до 30000 чоловік.
У корі головного мозку кожної людини міститься така кількість енергії думок, що її можна лише порівняти з енергією атомного ядра.
Геніальна людина абсолютно зовні нічим не відрізняється від звичайної.
Теоретично, можливості людини невичерпні, просто ми ще не навчилися користуватися усіма нашими можливостями.
Відомий сучасний математик фон Нейман зробив сенсаційне відкриття. За його розрахунками, людський мозок може вмістити інформацію, що міститься в мільйонах томів Лондонської королівської бібліотеки. Вам це може видатися фантастичним, але ж насправді історія знає людей з феноменальною пам'яттю. За історичними даними, Юлій Цезар та Александр Македонський знали в обличчя й на ймення усіх своїх солдатів - до 30000 чоловік.
Французькому художникові Гюставу Доре видавець якось замовив зробити малюнок з фотографії якогось альпійського краєвида. Доре пішов і забув узяти із собою фотографію, а наступного дня приніс абсолютну копію.
Так, пам'ять митця-художника здатна на чудеса! Усім відомо, що Бетховен, втративши слух, писав музику. А Моцарт міг точно відтворити на папері великий складний музичний твір, який чув лише раз.
Людство давно прагнуло проникнути в таємниці творчості, знайти ключ до загадкового світа вдалих рішень та винаходів. Недаремно ж кажуть: усе геніальне - просте! Для початку вчені дослідили усі народні збірки прислів'їв та приказок, в яких би йшлося про вміння, талант, майстерність, наполегливість, енергію та захоплення. І на питання: то що ж потрібно робити, щоб досягти успіху в улюбленій справі, відповідають все тими ж знаменитими висловами.
"Геній - один відсоток натхнення і дев'яносто дев'ять відсотків поту". Можливо, у цьому весь секрет геніальності? А ще є українська народна мудрість "Під лежачий камінь вода не тече" та англійський вислів "Хто має великий розум, тому необхідно мати розуму ще більше, щоб керувати ним". Вивчіть усі ці вислови та поради, добрі рекомендації та повчання, і вам відкриється проста думка: геніальність - це перш за все вміння керувати собою! Чи під силу вам таке? З одного боку, все просто - треба навчитися працювати над  своєю метою, та вся складність полягає лише в тому, що треба знайти в собі бажання щось робити.
Просто, чи не так? А ми вам додамо ще кілька порад:
• Якомога більше читайте українських книжок.

• Щодня вчіть для себе якийсь вірш: це тренує пам'ять, збільшує ваш словниковий запас. І через деякий час, коли ви станете щось натхненно розповідати своїм друзям, вони, захоплені вашим красномовством, скажуть: "Ну справжній геній!"

Немає коментарів:

Дописати коментар