понеділок, 29 грудня 2014 р.

З Новим 2015 роком!!!



В пору цю, коли падає сніг
І морози чимдуж припікають,
Знов на землю спішить Новий рік –
З ним сердечно усіх Вас вітаю
Зичу сонця та світлих надій,
Миру й втіхи на кожному кроці,
Також здійснення планів і мрій
У прийдешньому Новому році!

Районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи

26 листопада 2014 року в школі проведено районний семінар по темі "Формування життєвих компетенцій учасників навчально- виховного процесу засобами креативної освітив рамках реалізації обласного експерименту за програмою Школи життєтворчості".
 Мета семінару: відстеження результативності науково - методичного супроводу навчально- виховного процесу та йог  вплив на ріст професійної майстерності педагогів школи.
Форма проведення: методична дискусія.
 Час проведення:  9. 00 – 13.30
На семінарі були розглянуті теоретичні питання:
1.  Презентація напрацювань РКЗО «Межівська СЗШ І-ІІІ ступенів №2» з питання «Розробка системи розвитку особистості учня в умовах Школи життєтворчості» (Іванисенко В.Г.- директор школи, Малинський О.В.-заступник директора з НМР).
2.   Інформативне повідомлення «Загальний моніторинг діяльності навчального закладу в умовах експериментальної роботи та профільної освіти» (Плахотнік О.М.. - заступник директора з НВР).
Практичний блок -  педагогічна студія
1. Тренінг для заступників директорів «Професійна компетентність педагога як одна з умов його успішної діяльності» (Сметана Н.В. – методист відділу освіти,  Бугай Л.М. – керівник постійно діючого семінару заступників директорів з НВР Антоненко О.В.- практичний психолог Веселівської СЗШ).
2. Відкрите засідання круглого столу ради опорного навчального закладу з питання організації роботи з обдарованими дітьми на тему «Запали зірочку дитячої творчості» – педагогічна підтримка програми розвитку дитини та саморозвитку педагога» (Плахотнік О.М. - заступник директора школи з НВР, заступники директора з НВР шкіл спільноти та творчі вчителі).
Публічний захист кейс – стаді шкільних творчих об’єднань
1. Засідання шкільної предметно-циклової комісії  вчителів суспільно-гуманітарного  циклу (Ковалевська О.Л. - голова шкільного ШПЦК).
2. Засідання шкільного наукового товариства «Еврика» (Малинський О.В.-заступник директора з НМР).
3. Заняття шкільного  євроклубу «Альянс» (Даниленко В.О. – керівник шкільного євроклубу).

Матеріали семінару розміщені на моїй сторінці на сайті школи http://mezhovash2.klasna.com/uk/site/zastupnik-direktora-z-nvr.html

субота, 8 листопада 2014 р.

Участь в районній конференції освітян Межівщини



28 серпня 2014 року вчителі школи прийняли участь у районній конференції, на якій були визначені приорітетні напрямки роботи на новий навчальний рік.
На виставці від школи були представлені найкращі творчі напрцювання педагогів школи за 2013-2014 навчальний рік (Кривоноса М.І., Десятниченко М.С., Первія О.М., Склезь Л.Р., Малинської С.В., Первій Л.А., Шачаніної В.М.). У номінації "Хобі вчителя" були представлені роботи (вишиванки) учителя української мови та літератури Кривоноса Миколи Івановича під гаслом "Творчо працюючий вчитель - творчий у всьому".
На секційному засіданні вчителів світової літератури та російської мови я виступила та поділилась враженнями від участі в обласному секційному засіданні керівників РПМК і ознайомила з рекомендаціями про викладання російської мови та світової літератури у 2014-2015 навчальному році.


Участь в обласному засіданні керівників районних предметно-методичних комісій

26 серпня 2014 року прийняла участь в секційних практичних засіданнях керівників РПМК вчителів світової літератури та російської мови на базі ДОІППО.
М.Є.Чубарова, завідувач науково-методичної лабораторії російської мови і світової літератури, зазначила, що минулий навчальний рік пройшов в умовах введення нових Державних стандартів, нових навчальних програм, які почали працювати з 5 класу. З метою професійної підготовки роботи за новими документами були проведені відповідні методичні заходи. МО вчителів російської мови та світової літератури продемонструвало активізацію деяких регіонів у формуванні креативної освіти.
 Наступний навчальний рік має особливості, обумовлені новими стратегіями освіти. Вивчення предметів філологічного циклу здійснюватиметься за Типовими навчальними планами, складеними Міністерством освіти і науки України (Наказ № 664 від  29.05.2014 р.) та відповідно до листа МОНу від 11.06.2014 № 1/9-303. Програмове  забезпечення, науково-методичний супровід викладання предметів філологічного циклу наданий у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України та інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.mon.gov.ua).
На початку нового навчального року філологи часто звертаються з питаннями про орфографічний режим, роботу з зошитами. Нагадуємо, що правила заповнення журналу, оформлення з російської мови, літератури, світової літератури  зошитів регламентуються міністерськими рекомендаціями та відповідають вимогам з української мови і літератури. Головні документи з цього питання:  «Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України № 496 від 03.06.2008 року «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів», Методичнї рекомендації Міністерства освіти і науки (лист №1/9-580) від 21.08.2010 р.).  
Також перед керівниками РПМК вчителів російської мови та світової літератури виступила Харлаш Л.М., кандидат філософських наук, старший викладач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами з презентацією «Інформаційно-комунікаційні технології у навчально-виховному процесі».
Вона зазначила, що сучасний вчитель повинен бути інформаційно грамотним, медіа грамотним та ІКТ-грамотним. Сучасне суспільство називають не тільки «інформаційним», але і «медіатизованим».
Засідання відзначалося практичною науково-методичною насиченістю, підбіркою цікавих порад і рекометдацій.





 
    

середа, 20 серпня 2014 р.

ПРОФІЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ В ШКОЛІ. Презентація на районній підсумковій конференції в МАЛІ (червень 2014 року)



Мова є одним із найважливіших засобів профілізації старшокласників, оскільки вона є основою світогляду кожної особистості. Усі ланки середньої загальноосвітньої школи мають своїм завданням навчати і виховувати учнів. Старша ланка характеризується тим, що підсумовує та узагальнює весь навчально-виховний процес загальноосвітньої школи, формує цілісний світогляд і перспективи на майбутнє. Випускаючи старшокласників у життя, вона відповідає на духовні, соціальні, культурні, господарські запити суспільства, нації, держави, підготовку вихованців їх до життя і вселяє надію на краще майбутнє, яке випускники повинні створювати власними силами.
Слайд № 1 Межівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2 працює і реалізує науково-методичний проект «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості в умовах школи життєтворчості».
Слайд № 2 Специфікою діяльності нашого навчального закладу є профільне навчання у старшій школі – філологічний напрям, профіль української філології. Профільне навчання має свої переваги:

-                     обізнаність з філологічною галуззю;

-           поглиблене вивчення навчальних предметів української мови, української літератури, світової літератури.
Слайд № 3 Профільними дисциплінами у старшій школі є українська мова та література, світова література, допрофільне навчання у 8-9 класах включає в себе факультативи українознавство (5-6 кл.), практикум з правопису української мови (8-9 кл.). Творчо – розвивальні підструктури профільного навчання у закладі представлені роботою гуртка «Мовознавці», співпрацею школи з МАН та шкільним науковим товариством «Еврика».
Слайд № 4 Пріоритетні напрямки роботи профільного навчання  це, безумовно, формування основних компетентностей, які дозволяють, враховуючи індивідуальні особливості, орієнтуватися на майбутню професійну діяльність. Змістом роботи є поглиблення знань з рідної мови, підвищення грамотності учнів, розвиток творчих здібностей, розширення лінгвістико-літературного кругозору.
Слайд № 5 Метою філологічного профілю є досконале володіння українською мовою та літературою в усіх сферах суспільного життя, розвиток інтелектуально-креативних здібностей, виховання потреби безперервно вдосконалювати власне мовлення тощо».
Слайд № 6  Форми роботи
Слайд № 7 Програми з української мови, української літератури, світової літератури для профільного навчання учнів 10-11 класів (філологічний напрям, профіль – українська філологія) затверджені наказом  Міністерства освіти і науки України від 28.10.2010 № 1021,  розроблені з урахуванням положень Закону України “Про загальну середню освіту”, Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, Концепції профільного навчання в старшій школі,  Типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів (філологічний напрям), програми "Українська мова. 5–11 класи", Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.
Програма факультативного курсу «Практикум з правопису української мови» для 8-9 класів рекомендована листом Міністерства освіти і науки України від 05.07.2006 № 1/11- 3715.
Програма факультативного курсу «Українознавство» для 5-6 класів затверджена Вченою радою Науково-дослідного інституту українознавства МОН України (протокол № 6 від 19.05.2008).
Слайд № 8 Реалізація завдань програми профільного навчання.
Слайд № 9 Вчителями української мови та літератури розроблений проект «Вінок Кобзаревої слави», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Цей проект включає в себе різноманітні заходи…(на  слайдах).
Слайд № 14 Очікувані результати.
-                     Отримання цілісної системи знань для подальшої професійної самореалізації
-                     Поглиблення художнього сприйняття учнями літературних творів.
-                     Розвиток творчих та художньо-естетичних здібностей.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ до виступу та БЮЛЕТЕНЬ ШПЦК розміщені на сторінці ШПК суспільно-гуманітарного циклу на сайті школи
http://mezhovash2.klasna.com/uk/site/shpk-suspilno-gumanitarno.html