неділя, 6 листопада 2016 р.

Роль навчальних моніторингів у формуванні всебічно розвиненої особистості учасника навчально-виховного процесу

26 жовтня 2016 року я мала можливість відвідати І обласну науково-практичну конференцію «Роль навчальних моніторингів у формуванні всебічно розвиненої особистості учасника навчально-виховного процесу», яка відбулася на базі КВНЗ «ДОІППО». На засіданні розглядались питання про становлення та розвиток моніторингу якості освіти в області, сучасні підходи до організації моніторингових досліджень, об'єкти досліджень в системі освіти. Цей захід організовано та проведено навчально-методичним відділом моніторингу якості освіти КВНЗ «ДОІППО», де я є членом творчої групи з даного питання. У роботі конференції взяли участь методичні працівники районних, міських методичних служб, представники територіальних об’єднаних громад, що займаються проблемами моніторингу в освітній сфері, заступники директорів з навчально-виховної роботи та небайдужі педагоги області.
Конференція покликана стимулювати обмін ідеями, досвідом між учасниками та слугувати джерелом інформації щодо формування різнорівневої системи моніторингових досліджень.
Тематика зумовлена передусім процесами оновлення освіти в Україні, реформуванням її багатоаспектних компонентів. У ході роботи конференції висвітлювалися та обговорювалися питання щодо науково-методичних і практичних проблем моніторингу якості освіти, а саме:
·  впровадження моніторингу якості освіти;
·  міжнародний порівняльний досвід;
·  роль регіональних та місцевих органів управління освітою в удосконаленні внутрішкільного моніторингу якості освіти;
·  моніторинг і контроль в системі освіти - спільні і відмінні риси;
·  вдосконалення аналітичної та корекційної діяльності за підсумками моніторингу;
·  моніторинг виховної роботи закладу освіти як педагогічна проблема;
·  моніторинг психологічної служби як основа розвитку якісного психологічного супроводу;
·  використання моніторингу для підвищення якості дошкільної освіти;
·  застосування технологій моніторингу якості предметної освіти при викладанні шкільного курсу.
Ведучою засідання була Швидун Людмила Тарасівна, завідувач навчально-методичним відділом моніторингу якості освіти КВНЗ «ДОІППО». З вітальним словом до присутніх звернувся Романенко Михайло Ілліч, доктор філософських наук, професор, ректор комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Цікавими та актуальними були і виступи представників різних структур (з виступами і презентаціями можна ознайомитись на сайті ДОІППО http://www.doippo.dp.ua/2014-10-01-19-26-38/2024-oblasna-naukovo-praktichna-konferentsiya-monitoringu-yakosti.html).
Усі учасники пленарного засідання, секцій відмітили актуальність обговореної на конференції проблематики та зійшлися на думці, що першочерговими завданнями на нинішньому етапі становлення системи моніторингу якості освіти в Україні та області є злагоджена робота науковців і практиків різних закладів освітньої сфери щодо комплексного моніторингу, який би виявляв фактори, що так чи інакше впливають на якість освіти.
У ході роботи конференції працювала також виставка надбань освітян з питань моніторингу якості, яка показала, що в області накопичено значний позитивний досвід щодо організації та проведення моніторингових досліджень.

За значимістю та обсягом порушених проблем обласна науково-практична конференція стала етапною на шляху становлення й розвитку обласної системи моніторингу якості освіти.